«

»

Oct 23

2013 Autocross champion by class

Best of nine events, must run a minimum of 5 events to qualify

NUMBER FNAME LNAME CAR CLASS AX Total BEST OF 9 AX
18 SEAN COLSEN 37 CHEVY AM 140 140 class winner
611 CHRIS BRENN VETTE AS 83 83
410 LINDA BRENN VETTE AS 54 54
549 FRED MONK BOXTER AS 20 20
417 JIM MATONS CAYMAN ASP 124 124 class winner
146 JOHN WILLIAMSON STI BS 143 143 class winner
128 YARO TAEGER M3 BSP 122 122 class winner
47 MARC BOERMA MUSTANG BSP 90 90
234 JOHN JANKURA VETTE BSP 60 60
63 TOM MAK 370Z BSP 48 48
101 MATT DWYER M3 BSP 42 42
447 CLAUDE MATONS M3 BSP 38 38
301 craig WALLACE M3 BSP 33 33
222 BRIAN ELZIN VETTE BSP 5 5
223 JASON MUSANTE VETTE BSP 2 2
141 RAY COVINO MERKUR CP 112 112 class winner
584 DAN HORNIK MUSTANG CP 22 22
25 KIM LEETHER SATURN CS 16 16
15 PAUL OMICHINISKI 924S CSP 164 164 class winner
39 KEVIN FITZMAURICE MIATA CSP 155 155
34 TOM BRACCI RX7 CSP 148 148
10 BOB JOHNSON MIATA CSP 61 61
81 ROB JOHNSON MIATA CSP 40 40
3 CHRIS DIFIORE MR2 CSP 10 10
5 JOHN WESTERMANN MINI DS 203 189 class winner
117 BRAD SNOW MINI DS 138 138
1 JOEL SEGAL BMW DS 15 15
23 MARK BROWN CROSSFR DS 14 14
14 MATT CUMMINGS GTI DSP 186 186 class winner
112 BILL DENVIR RX8 DSP 199 170
3143 JOHN SEVERANCE SER DSP 8 8
26 ANDREW GRIGG MIATA ES 164 164 class winner
105 JIM DUPHINEY MIATA ES 73 73
81 ROB JOHNSON MUSTANG ESP 228 209 class winner
10 BOB JOHNSON MUSTANG ESP 108 108
82 JOHN LEETHER MUSTANG ESP 88 88
90 MARK EASTWOOD MUSTANG ESP 82 82
28 COLE LEETHER MUSTANG ESP 59 59
377 PAUL NEVITT PONT GTA ESP 20 20
78 JERRY JONES MUSTANG ESP 13 13
41 BOB DOIRON FIERO FP 237 192 class winner
13 BOB NOGIEC 944 FP 152 152
356 PHIL BREAULT 325E FP 64 64
19 BOB FRENCH FIERO FP 55 55
47 MARC BOERMA MUSTANG FS 19 19
88 MEGAN LEETHER SATURN HS 96 96 class winner
1507 COLBY NORWOOD CIVIC SM 162 162 class winner
54 JUSTIN BALTRUCKI GTI SMF 41 41
40 Todd Doiron vette SS 21 21
14 CHRIS RODDY VETTE SS 18 18
383 CHRIS FAIRCLOTH VETTE SSM 196 180 class winner
199 JIM JAFFE MIATA SSM 187 171
69 NICK FANDACONE 350Z SSM 111 111
9 MATT SKIBISKY MIATA STR 263 201 class winner
27 LUKE TUSSING MIATA STR 200 169
65 JOE SKIBISKY MIATA STR 47 47
427 SCOTT MURRAY STI STU 227 187 class winner
72 GREG POCOCK CIVIC SI STX 228 175  class winner
16 JOHN JANKURA MINI STX 18 18
75 JOERG BODE FIERO XP 218 186 class winner
87 JOHN SANTOS COBRA XP 116 116
40 TODD DOIRON FIERO XP 82 82
7 CHRIS RODDY FIERO XP 44 44
187 VALERIE SANTOS COBRA XP 10 10